Welcome to our Assam Seba Blog. Click Here!

Assam Orunodoi Scheme 2022 | অনলাইন, যোগ্যতা, লাভালাভ আৰু প্ৰপত্ৰ আবেদন কৰক

Assam Orunodoi Scheme 2022 | অনলাইন, যোগ্যতা, লাভালাভ আৰু প্ৰপত্ৰ আবেদন কৰক


 Assam Orunodoi Scheme Application Form PDF | Arunodoi Scheme Apply Online | Orunodoi Scheme Registration Form | Orunodoi Beneficiary List Download Online

আজিৰ এই প্ৰবন্ধটোত, আমি আমাৰ সকলো পঢ়ুৱৈৰ সৈতে অসম অৰুনোদোই আঁচনিৰ বিষয়ে নতুন তথ্য ভাগ বতৰা কৰিম যিটো শেহতীয়াকৈ অসম চৰকাৰে ২০২১ বৰ্ষৰ বাবে আৰম্ভ কৰিছে। আবেদন প্ৰক্ৰিয়া, যোগ্যতাৰ চৰ্ত, আঁচনিখনৰ লাভালাভ, আঁচনিখনৰ উদ্দেশ্য আৰু লগতে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণভাৱে অসমৰ বাসিন্দাসকলৰ অধিকাৰ ৰক্ষাৰ বাবে আঁচনিখন কেনেদৰে ৰূপায়ণ কৰা হ'ব তাৰ বিষয়ে বিৱৰণ আছে। এই প্ৰবন্ধটোত, আমি আপোনাৰ তথ্যৰ বাবে আঁচনিখনৰ বিষয়ে প্ৰতিটো বিৱৰণ ভাগ বতৰা কৰিছোঁ

Orunodoi Scheme 2022

২০২০ চনৰ ১ ডিচেম্বৰত অসম চৰকাৰে অসম অৰুনোদোই আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। অসমৰ অধীনত, ঔষধ, মাহজাতীয় শস্য, চেনী আদিমৌলিক সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰিবলৈ হিতাধিকাৰীসকলক প্ৰতি মাহে 830 টকা কৈ দিয়া হ'ব। ঔষধ ক্ৰয় কৰিবলৈ 400 টকা, 4 কিলোগ্ৰাম মাহজাতীয় শস্য ক্ৰয় কৰিবলৈ 200 টকা, চেনী ক্ৰয় কৰিবলৈ 80 টকা আৰু ফলৰ উৎপত্তি ক্ৰয় কৰিবলৈ 150 টকা প্ৰদান কৰা হ'ব। এই আঁচনিৰ অধীনত, প্ৰত্যক্ষ লাভালাভ স্থানান্তৰ পদ্ধতিৰ জৰিয়তে হিতাধিকাৰীসকলৰ বেঙ্ক একাউণ্টলৈ পোনপটীয়াকৈ পৰিমাণটো স্থানান্তৰ কৰা হ'ব। অসম অৰুনোদোই আঁচনিৰ অধীনত, অসম চৰকাৰে বছৰি 2400 কোটি টকা ব্যয় কৰিবলৈ গৈ আছে।

Objective Of Assam Orunodoi Scheme

অসম অৰুনোদোই আঁচনিৰ মূল উদ্দেশ্য হ'ব অসম ৰাজ্যৰ বিভিন্ন সেৱা ৰূপায়ণ কৰা। অসম অৰুনোদোই আঁচনিৰ হিতাধিকাৰীসকলক বিভিন্ন ধৰণৰ লাভালাভ প্ৰদান কৰা হ'ব। সংশ্লিষ্ট কৰ্তৃপক্ষৰ মূল উদ্দেশ্য হৈছে কোনো আৰ্থিক সমস্যা নোহোৱাকৈ সুখী জীৱন যাপন কৰাত অসমৰ সকলো বাসিন্দাক সহায় কৰা। যিহেতু আমি সকলোৱে জানো যে অসম এখন সৰু ৰাজ্য আৰু তাত বহুতো লোক বিত্তীয় সংকটত ভুগিআছে, এই আঁচনিয়ে দৰিদ্ৰ পৰিয়ালবোৰৰ বাবে সেই সকলো বিত্তীয় সংকট দূৰ কৰিব।

Details of Assam Orunodoi Scheme 2022

Name of SchemeAssam Orunodoi Scheme
Launched On2nd October 2020
AmountRs 1250/-
Launched ByGovernment of Assam
CategoryGovernment Schemes
Implemented ByFinance Department of Assam
BeneficiaryWomen
ObjectiveTo provide financial help to poor people
Official WebsiteClick Here
Application ModeOffline
Content Creator, Graphic Designer, UI / UX Designer

إرسال تعليق